Nasza chata

Chata w bieszczadach na wynajem, chata baligród, Baligród,dom z gliny

"Chata z Gliny" to nasz autorski projekt, który powstała jako owoc inspiracji zrodzonych podczas wielu podróży do różnych zakątków świata, a głównie podczas pobytu w Wielkiej Brytanii gdzie mieszkamy od kilku lat. Okazało się że region w którym zamieszkaliśmy posiada jedno z największych w Europie skupisk domów wybudowanych z gliny. W samym hrabstwie (województwie) Devon naliczono ich ponad 50 tyś! Mięliśmy wielokrotnie okazje przebywać w takich domach za każdym razem urzekało nas to samo: niesamowity spokój, cisza (za przyczyną nawet metrowej grubości ścian!), chłód latem, przytulne ciepło zima. W rozmowach z mieszkańcami okazywało się że domy te są niesamowicie przyjazne w mieszkaniu, a ich mieszkańcy bardzo często cieszą się dużo lepszym zdrowiem i samopoczuciem. 

Stopniowo zaczął się w nas rodzić pomysł by przenieść nasze spostrzeżenia i doświadczenia na grunt polski i wybudować taką chatę w naszym kraju. Lokalizacja padła na piękna bieszczadzką miejscowość Baligród. Piękna działkę, z wspaniałą lokalizacją i zapierającym dech w piersiach widokiem na sąsiednie góry,otrzymaliśmy od dziadków. Nasza chata z gliny powstała z samodzielnie wykonanych bloczków słomiano-glinianych, które stanowią wypełnienie konstrukcji drewnianej budynku.

Mamy nadzieję, że odwiedzający naszą chatę zostaną zauroczni technologią budowy, właściwościami zdrowotnymi gliny tak jak to się stało z nami, ale przede wszystkim spędzą niezapomniane chwile wypoczywając w naszych czterech glinianych ścianach.

Wiecej na temat uzytej technologii oraz samego procesu budowy mozna znalezc w dzienniku budowy.

Projekt i realizacja YASNE.PL
Drupal i Wordpress ekspert. Strony www, sklepy internetowe, portale społecznościowe, projekty graficzne.