Dziennik budowy

Mimo zimy i siarczystych mrozów ekipa Marcina nieustannie pracuje nad ukończeniem naszej chaty.

dom z gliny i słomy chata w bieszczadach dom w bieszczadach do wynajęcia pokoje

Po kilku tygodniach schnięcia, a pogoda sprzyjała, bloczki z gliny i słomy są gotowe do użycia. Ekipa pod kierownictwem mojego Ojca wykonała plan ponad normę. Jakieś 3650 bloczków, ale lepiej by było za dużo niż miało by zabraknąć.

chata z gliny baligród, bieszczady

Konstrukcja drewniana, która będzie szkieletem domu zaczęła się pojawiać bardzo szybko. Zaledwie w ciągu kliku dni byliśmy w stanie zobaczyć dom w całej okazałości.

Budowa fundamentu to taki pierwszy poważny krok, powstaje chyba najważniejszy element domu - jego "stopa". Jest to dość ciekawe uczucie, kiedy możemy oglądać urzeczywistnianie czegoś co kilka miesięcy temu nanosiliśmy na papier. Od tej chwili nie ma już szans na większe zmiany, poprawki.Teraz tez możemy ocenić jak duży będzie nasz dom.

glina dom z gliny

Mając chyba wszystko gotowe, zaczynamy produkcje bloczków słomiano-glinianych. Potrzebujemy ich dość sporo jakieś 3500 szt. Wymiary bloczków musieliśmy dostosować do szkieletu drewnianego, który w naszym przypadku będzie ukryty wewnątrz ścian,

Nasza chata będzie znajdować się w malowniczej miejscowości Baligród w Bieszczadach na Podkarpaciu. Samo położenie chaty będzie rewelacyjne, usytuowana na zboczu Góry Baligrodzkiej da możliwość podziwniani sąsiednich wzgórz: Bani, Fajki. Natomiast za budynkiem będziemy sąsiadować z masywem leśnym Góry Baligrodzkiej, który sięga sąsiedniej miejscowości Roztoki Dolne. Do podejrzenia kilka zdjeć.